fbpx
Cataleya Logo Symbol Gliwice
 

Depilacja woskiem – jak się przygotować do wizyty w salonie?

Depilacja woskiem – jak się przygotować do wizyty w salonie?

Golenie maszynką nie daje pożądanych efektów, więc myślisz o zapisaniu się na profesjonalną depilację woskiem? To zrozumiałe, zabieg przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas, bez ryzyka podrażnień. Z użyciem wosku można usunąć niechciane owłosienie z praktycznie każdej części ciała, włączając w to strefę bikini, twarz, pachy, ręce, nogi i plecy.
Jeśli rozważasz wizytę u nas, pewnie zastanawiasz się, czy musisz się do niej specjalnie przygotować. Sprawdź, co warto zrobić przed zabiegiem depilacji woskiem.

Zabieg depilacji woskiem – na czym polega?

Depilacja woskiem to skuteczna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Proces ten polega na aplikowaniu ciepłego wosku na skórę, a następnie usunięciu go wraz z włosami, co zapewnia gładką skórę na dłużej niż wiele innych metod depilacji.
Jednym z głównych atutów depilacji woskiem jest jej wszechstronność. Ten zabieg może być z powodzeniem stosowany na różne części ciała, takie jak pachy, ręce, nogi, ramiona oraz okolice bikini.
Co więcej, metoda ta sprawdza się również w usuwaniu niechcianego owłosienia z delikatnych obszarów, takich jak wąsik nad górną wargą. Nie ogranicza się ona jedynie do pań, coraz więcej mężczyzn wybiera depilację woskiem, szczególnie w przypadku włosów na plecach czy klatce piersiowej.
Chociaż depilacja woskiem wydaje się dosyć efektowna i bezpieczna, to warto pamiętać, że wymaga pewnej wprawy. Nieodpowiednie zerwanie wosku może uszkodzić naskórek, co przekłada się na dyskomfort, a nawet silny ból. Dlatego szczególnie na początku zaleca się korzystanie z tej metody w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Wykwalifikowani specjaliści nie tylko dobiorą odpowiedni rodzaj wosku, ale także zadbają o jego właściwe podgrzanie i aplikację. Dzięki temu depilacja woskiem staje się przyjemnym i skutecznym sposobem na osiągnięcie gładkiej skóry.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji woskiem

Przed przystąpieniem do depilacji woskiem, warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania, które mogą wpłynąć na skuteczność całego procesu oraz Twoje samopoczucie. Jeśli masz trudności z gojeniem się ran lub cierpisz na choroby skóry – takie jak łuszczyca czy bielactwo – to lepiej nie zapisuj się na ten zabieg.
Zabieg ten nie jest także rekomendowany w przypadku świeżo opalonej skóry lub gdy masz świeże rany czy blizny.

Jaki przygotować się do depilacji woskiem? Co należy zrobić przed depilacją woskiem?

Przygotowanie do zabiegu depilacji woskiem odgrywa kluczową rolę. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed wizytą w salonie depilacji w Gliwicach:
  • Peeling ciała: przed zabiegiem warto wykonać delikatny peeling ciała, który usunie martwy naskórek. Oczyszczenie skóry jest niezbędne, by wosk równomiernie przywarł, a włosy były łatwiejsze do usunięcia.
  • Przygotowanie skóry: skóra powinna być czysta i sucha. Dzień przed depilacją zrezygnuj ze stosowania balsamów czy kremów. W przypadku depilacji pach unikaj stosowania dezodorantów i antyperspirantów.
  • Zaplanuj dogodny termin: unikaj planowania depilacji woskiem w okresie menstruacji, gdy skóra może być bardziej wrażliwa.

O czym pamiętać przed depilacją bikini?

Przed przystąpieniem do depilacji bikini warto zadbać o kilka istotnych kwestii, które zapewnią komfort podczas oraz po zabiegu. Wybierając się na głęboką depilację bikini, zwróć uwagę na rodzaj bielizny, jaką nosisz. Najlepiej, żeby była przewiewna i wykonana z bawełny, która jest idealna ze względu na swoje właściwości oddychające. Unikaj włókien syntetycznych, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Po zabiegu bikini brazylijskiego Twoja skóra może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa, więc wygodna bielizna jest kluczowa. Po samej depilacji warto wybrać np. stringi, które nie będą ocierać się o świeżo wydepilowaną skórę.
Przed depilacją bikini zawsze pamiętaj o zachowaniu właściwej higieny. Zalecamy skorzystanie z bidetu znajdującego się w salonie, co nie tylko zapewni uczucie świeżości, ale także pomoże uniknąć ewentualnych problemów z zapaleniem mieszków włosowych. W naszym gabinecie kosmetycznym zadbamy o Twoją wygodę i higienę, udostępniając delikatne środki do higieny intymnej oraz papierowe ręczniki.

Co ważne, podczas depilacji bikini nie musisz się obawiać o zabrudzenie bielizny woskiem. Przed zabiegiem otrzymasz od nas jednorazową bieliznę, która zapewni Ci komfort i higienę podczas depilacji.

Czego nie należy robić po depilacji woskiem?

  • Unikaj opalania: po depilacji woskiem skóra może być delikatniejsza. Unikaj więc bezpośredniego wystawiania jej na słońce.
  • Nie używaj kosmetyków z kwasami owocowymi, ponieważ mogą one podrażnić skórę.
  • Nie poprzestawaj na jednym zabiegu: aby cieszyć się gładką skórą na dłużej, zdecyduj się na regularną depilację woskiem. Dzięki regularnej depilacji włosy będą rosły wolniej, a wraz z kolejnymi zabiegami będzie ich coraz mniej.

Jak często przeprowadzać depilację woskiem?

Częstotliwość depilacji woskiem zależy od Twoich osobistych preferencji i tempa wzrostu włosów. Aby jednak utrzymać skórę gładką i wolną od niechcianego owłosienia, zaleca się przeprowadzanie zabiegów co 3-4 tygodnie.

Wizyta w Cataleya – jak depilacja przebiega w naszym salonie?

Proces depilacji opiera się na użyciu ciepłego wosku, który jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury, by uzyskać konsystencję płynną. To skuteczniejsza technika niż depilacja zimnym woskiem w plastrach. Przed rozpoczęciem zabiegu klientka powinna mieć delikatnie odrośnięte włoski, o długości około 2-3 mm, aby wosk mógł je skutecznie chwycić. Zbyt długie włoski mogą zwiększyć bolesność zabiegu.
Kosmetyczka rozpoczyna zabieg, nakładając ciepły wosk na skórę za pomocą specjalnej szpatułki. Mimo że wosk jest gorący, nie ma powodów do obaw o poparzenia skóry, ponieważ wykwalifikowana osoba wie, jak zachować odpowiednią ostrożność.
Następnie na nałożony wosk przykładany jest pasek fizelinowy, który kosmetyczka szybko zrywa. Aby zminimalizować dyskomfort i ból, kosmetyczka delikatnie naciska na skórę dłonią. Te czynności powtarzane są na danej partii ciała aż do momentu, gdy cały obszar zostaje wydepilowany. Warto zaznaczyć, że ten proces odbywa się znacznie szybciej i skuteczniej w porównaniu do prób depilacji w zaciszu domowym.
Depilacja woskiem, choć nie jest całkowicie bezbolesna, nie należy do kategorii bardzo bolesnych zabiegów. Intensywność odczuwanego bólu może być zróżnicowana i zależy od indywidualnych predyspozycji każdej osoby.
Pamiętaj, że depilacja woskiem to nie tylko sposób na gładką skórę, ale także możliwość zadbania o siebie. Teraz, kiedy wiesz, jak się przygotować do depilacji woskiem w salonie Cataleya, możesz cieszyć się korzyściami, jakie niesie ze sobą ten zabieg.